5. edycja BO! Małopolska czeka na Twój głos!

Dodane przez Wojciech Gawlik - czw., 20/05/2021 - 08:03

Kategoria

5. Edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – głosowanie trwa!

Od 14 maja do 14 czerwca 2021 roku można głosować na ponad 230 interesujących inicjatyw zgłoszonych do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Głosować może każdy mieszkaniec naszego województwa, który ukończył 16 lat. Każda uprawniona do głosowania osoba ma 1 głos, który może oddać tylko na jedno zadanie w ramach swojego subregionu. Głos można oddać na 3 sposoby:
- przez Internet – na stronie
www.bo.malopolska.pl ;
- na papierowym formularzu, który należy wrzucić do urny w wybranych lokalizacjach - wzór formularza i lokalizacje można znaleźć na w/w stronie internetowej;
- przesłać wypełnioną kart do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego WM, lub do jednej z jego agend zamiejscowych.

Szczegółowe informacje dotyczące 5. Edycji BO Małopolska (m.in. zgłoszonych projektów) można znaleźć na stronie:
www.bo.malopolska.pl

Tekst alternatywny do plakatu:

Plakat ma formę rysunkową i znajdujące się na nim elementy są narysowane za pomocą programu graficznego. Kolory na całym plakacie są bardzo mocne i wyraziste. W lewym górnym rogu plakatu znajduje się logo małopolski na białym tle. Poniżej znajduje się pasek w kolorze granatowym, przechodzący na skos przez całość kartki, od lewego do prawego rogu, na którym umieszczony jest  napis w białym kolorze o treści:  „5. Edycja BO! Małopolska czeka na Twój głos!”. W prawym górnym rogu umieszczony jest dymek z logo budżetu obywatelskiego. Na środku plakatu znajdują się mężczyzna i kobieta. Mężczyzna ma brązowe, krótkie włosy, prostokątną twarz,  krótką, brązową brodę, oczy w kolorze brązowym, a na oczach ma duże, niebieskie okulary. Ubrany jest w żółtą koszulkę z krawatem w kolorze jasno-niebieskim, przyozdobionym granatowymi, skośnymi paskami. Ma na sobie granatowe spodnie, a jego nogi widoczne są do kolan. Mężczyzna znajduje się z lewej strony plakatu, a w lewej dłoni trzyma tabliczkę na której widnieje napis „Ty głosujesz, my wdrażamy, Ty korzystasz”. Tabliczka ta jest kształtu prostokąta z owalnymi brzegami, wypełniona intensywnym, różowym kolorem, tekst jest w białym kolorze. Natomiast z prawej strony znajduje się kobieta, podobnego wzrostu co mężczyzna. Ma rude włosy, upięte w kucyk, opadający z prawej strony jej twarzy. Ma owalną twarz i niebieskie oczy. Ubrana jest w różową sukienkę, z krótkim rękawem, na której, od linii barków po łokcie, znajdują się niebieskie kropki. Kobieta trzyma w prawej ręce tabliczkę z napisem : „Do wydania 12 milionów złotych!”. Tabliczka ta jest kształtu prostokąta z owalnymi brzegami, wypełniona białym kolorem, tekst jest w kolorze niebieskim. Kobieta i mężczyzna, razem z tabliczkami znajdują się na jasno niebieskim tle. Zarówno kobieta jak i mężczyzna uśmiechają się. Pod nimi widoczny jest wyśrodkowany napis o czcionce w kolorze białym o treści” GŁOSOWANIE od 14 maja do 14 czerwca 2021”, umieszczony na różowym pasku przechodzącego na skos przez całość kartki od lewego do prawego rogu plakatu. Na samym dole widnieją dane kontaktowe Urzędu Marszałkowskiego oraz Agend Zamiejscowych, a także informacja, że jest to kampania społeczna finansowana ze środków Województwa Małopolskiego. Informacje te znajdują się na granatowym tle, napisane są białą czcionką.